Bilim

AJANLARIN GİZLİ SİLAHLARI VE SUİKASTLERİ!!

11 Eylül 1978, Georgi Markov adında bir BBC gazetecisi yoğun bakımda hayatta kalma mücadelesi veriyor. Üç gün önce grip teşhisi ile hastaneye kaldırılmış ancak durumu gittikçe ciddileşmişti. Markov’un kalbi aniden durdu ve saat 10.40’da doktorlar ölümünü ilan ettiler. Hastanın aniden ölmesiyle şaşkına dönen doktorlar otopsi uygular ve çok şaşırtıcı bir keşifte bulunurlar. Markov’un bacağının arkasında toplu iğne başı büyüklüğünde yuvarlak bir nesne vardır fakat bu nesne basit bir toptan ibaret değildir. Çünkü bu küçük nesnenin içinde bir şeylerin gizlenebileceği bir boşlukta vardır.

 Doktorlar yaptıkları detaylı incelemede bu küçük, topun içinde çok güçlü bir zehir olduğunu ve Markow’un öldürüldüğünü fark ettiler. Fakat bir BBC gazetecisini kim? neden? Öldürmek istemişti. Hem de bu kadar gizli bir silahla, devreye giren CIA Ajanları Markov’un geçmişini incelediler ve Markov’un sıradan bir gazeteci olmadığını, onun Bulgaristan’dan kaçmış biri olduğunu öğrendiler. O Bulgaristan aleyhinde kötü şeyler söylüyordu ve Bulgarlar bunu asla affetmezlerdi.

 Bunu bir cinayet sebebi olarak gören dedektifler, Bulgar gizli servisinden şüphelenmeye başladılar fakat bu zehirli topun, Markov’un vücuduna nasıl girdiği hala gizemini koruyordu, eldeki tek kanıt bu zehirli toplar ve Markov’un ölmeden önce söylediği son sözlerdi. Markov’un son sözleri şunlar olmuştu; Akşamüzeri işimden çıkmış evime doğru yürüyordum, aniden bacağımda keskin bir acı hissettim arkamı döndüm bir adam, gülümseyen bir adam yere düşürdüğü şemsiyesini alarak benden özür diledi ve yanımdan uzaklaştı bunları söyledikten yarım saat sonra Markov öldü.

 Tamda bu incelemenin yapıldığı dönemde, Bulgaristan hükümeti yıkılır ve CIA Ajanlarını bile şaşırtan gerçekler ortaya çıkmaya başlar. Çünkü Bulgaristan hükümetinin binasının bodrum katında ortaya çıkanlar birçok suikastında gözler önüne serilmesini sağlayacaktı. Bodrum katında yüzlerce şemsiye çıkmıştı, başlarda bu şemsiyelerin neden saklandığını anlamadılar fakat yapılan inceleme de bu şemsiyelerin çok güçlü silahlar olduğu anlaşıldı. Şemsiye aslında havalı bir tüfekti ve içlerinde de Markov’un ölümünde kullanılan zehirli toplar vardı.

Markov’un ölümü çözüme kavuşmuş oldu çünkü, Markov’da ölümünden önce elinde şemsiyesi olan bir adamdan bahsetmişti, silahı taşıyan adamın kimliği halen bilinmese de bu şemsiye günümüzde, Washington casusluk müzesinde sergileniyor ve uluslar arası casusluğun şeytani sırlarını açığa çıkarıyor.

KAYNAK: https://www.youtube.com/channel/UCsAAD8Rm7uXkUSOu93QsDSw

Etiketler