Uzay

KİMSENİN GÖRMESİNE İZİN VERİLMEYEN O YER?

Inuktitutler, Kanada’nın buzullarında yaşayan yerli bir halk. Inuktitut kabilesi olarak biliniyorlar fakat bu kabile, garip bir sırrı saklıyor. Hem de öylesine bir sır ki dünyada ki hiç kimseye bunu görmesine izin verilmiyor.

Inuktitut kabilesinin yerleşim alanında, Baker gölü olarak bilinen sıradan bir göl. Google haritalarında, ısrarla siyah bir şerit ile kapatılıyor. Defalarca durumun açıklanması için gazetecilerin taleplerine karşı hiçbir cevap verilmiyor.

Ancak gölde, bir takım işaretlerin bulunduğu ve bunların görülmesinin insan ırkı için bir takım felaketler ile sonuçlanabileceği söyleniyor. Bu nedenle başta NASA ve diğer uzay birimleri bölgenin uydu fotoğraflarının yayınlanmasına izin vermiyor.

Bu sıradan bir gölde, insanoğlunu tehlikeye atabilecek ne tür işaretler olabilir. Daha da önemlisi bu işaretler neden ve kimlerden saklanıyor?

Inuktitut kabilesi ait kısa bir efsane paylaşmak istiyorum.

Uzun zaman önce yeryüzünde açlık olan yıllarda, Gökyüzünden inen altın bir adam, Inuktitut kabilesine acıyarak, onlara bir sır vereceğini ve bu sırrı okuyan insanların, hastalanmayacağını ve açlık çekmeyeceğini söyler.

Kabile üyeleri altın adamın getirdiği levhada yazanları okuyunca, açlık çekmezler, hastalanmaz ve susamazlar.  Fakat bununla birlikte kabileye bir lanet çöker. Doğan her iki çocuktan biri yarı insan yarı sürüngen olarak dünyaya geliyor ve bu çocuklar, altın adam tarafından götürülüyor.

Bunun üzerine kabile üyeleri, sırrın yazılı olduğu levhayı bir sandığın içinde Baker gölünün dibine gömerler. ve bir daha bu lanet Inuktitut’leri bulmaz.