Uncategorized

NASA NEDEN BU GÖRÜNTÜYÜ SAKLADI?

NASA NEDEN BU GÖRÜNTÜYÜ SAKLADI?

1994 yılında Hubble Teleskobu, uzayın derinliklerin de ilginç fotoğrafların NASA’ya göndermeye başladı. Teleskobu yeni kontrol edilmiş ve gayet iyi çalışıyordu fakat gelen fotoğraflar garipti, bembeyaz ve parlak bir şehir, uzayın derinliklerin de adeta ışık huzmelerinin arasında gizlenmiş bir halde öylece duruyordu. Bu inanılmaz şehrin boyutları o kadar büyük ki, içine binlerce güneş sığabilir ve o kadar parlak ki çıplak gözle bakıldığında kör olmak bir kaç saniyeden daha uzun sürmeyecektir. Neyse ki çok ama çok uzakta.

 Bilim adamları, bu şehre ” Kudüs” ismini verdiler, bazılar da büyük beyaz yüzen şehir diyorlar. fotoğraflar ilk ortaya çıktığında NASA tüm insanlığın kaderini etkiyecek bir keşif yaptığını açıklamıştı dönemin Amerikan Başkanı Bill Clinton, Uzay’daki Kudüs ile ilgili neredeyse NASA’dan her gün bilgi alıyordu. Fakat aradan bir kaç ay geçtikten sonra fotoğraflar basının gündeminden bir anda kaldırıldı.

 Tam anlamıyla bir el işe karışmıştı. Peki ne olabilir? Uzayın derinliğinde ışık huzmeleri arasında süzülen, cennet benzeri bu şehrin gizemi ne olabilir? Yine sır olarak kalacak bir gerçek daha.

Etiketler

admin

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın