Bilim Uzay

UZAYLILAR DOST MU YOKSA DÜŞMAN MI?

UFO OLAYLARI HER ZAMAN AMERİKA’DA MI YAŞANMIŞTIR ?

Çok eski zamanlardan, günümüze kadar ulaşan bir çok eserler de ve doküman’da UFO’lar hakkında bir çok bilgi mevcuttur. Günümüzde yayınlanan ve deşifre edilen UFO olaylarının birçoğu doğru olmasa da doğru olanların sayısı hiç azımsanmayacak kadar fazladır. Elde edilen kamera görüntüleri ve fotoğrafların birçoğu derin araştırmalardan geçirilerek, gerçek olup olmadığı anlaşılmaktadır. Ülkemizde hemen, hemen birçok kişi tarafından sorulan bir soru bulunmaktadır. Bu soru UFO’lar her nedense hep Amerika Birleşik Devletleri’nde mi görülüyor? Başka yerlerde neden böyle şeyler yaşanmıyor? Sorusudur.

Esasında UFO olayları en çok Amerika Birleşik Devletlerinde yaşanmamaktadır. Dünya da UFO olaylarının en çok görüldüğü ve yaşandığı yer Meksika’dır. Bugüne kadar hazırladığım yazılar içerisinde, yaşanan kaçırılma olaylarının ya da yeryüzüne iniş yapan UFO vakaların hepsinin Amerika Birleşik Devlerinde yaşandığını fark ettiğimden dolayı, sizlere Amerika Birleşik Devletlerinin dışında yaşanmış UFO olaylarını yazmaya karar verdim.

Tarih 1 Kasım 1954, olayın gerçekleştiği yer İtalya. Yaşanan bu olay günümüze kadar gerçekleşen en önemli UFO iniş olaylarından biri olarak adlandırılmaktadır. La Colliana adlı bir çiftlikte yaşayan Rose, 40 yaşında ve 4 çocuk annesidir. 1 Kasım pazartesi günü, Siena’ya uzak bir kilisede Katolik bayramı kutlanacak olduğundan dolayı ve sonrasında mezar ziyareti yapılacağından Rose, o gün çok erken saatte uyanmıştır. Saat 06:30 bayram sabahıydı ve kiliseye gittiğinde, giyeceği elbiseleri geceden hazırlamıştı ancak, yolun uzun olmasından dolayı, gideceği yolun çamur ve çalılıklarla kaplı olmasından dolayı elbiseleri kirlenmesin diye elbiselerini çantasına aldı, ayakkabılarını ise eline alarak yalın ayak yola çıktı.

Kiliseye ulaşmadan önce bir arazide, temiz elbiselerini ve ayakkabılarını giymeyi düşünüyordu. Gideceği yolu çok iyi biliyordu hatta bu yolu gece karanlıkta bile geçmişti. ancak yolda ilerlerken çalılıkların arasında daha önce hiç görmediği ve alışılagelmemiş bir nesne olduğunu fark etti. Şaşkın bir şekilde ne olduğunu anlamaya çalışıyor ve nesneye doğru yaklaşıyordu, yaklaştıkça nesnenin toprağa dikey olarak sabitlenmiş bir koni olduğunu anladı. 2 metreden daha yüksekte üzerinde iki adet çana benzeyen bir şey vardı. Deri kaplanmış gibiydi metal olduğu parlaklığından anlaşılıyordu. Şaşkınlık içerisinde nesneyi incelerken bir anda parlayan bu nesnenin alt tarafından bir camlı kapak açıldı.

İçeriye doğru baktığında ise çocuk koltuğunu andıran iki adet koltuğu görebiliyordu ancak gördükleri, göreceklerinin yanında hiç bir şeydir. İçeriye doğru bakarken arkasında bir anda bir ses duydu ve dönüp arkasına baktığında ise iki tane erkek çocuğu boyutunda varlıkları gördü. Bu varlıklar yüzlerinde bir gülümseme ile Rose’a doğru yaklaştılar. 1 metre boyu olan bu varlıkların üzerinde giymiş oldukları elbise tek parça ve gri renkliydi. Elbiselerinin üzerinde düğmeler bulunuyordu bu düğmeler parlayan bir yıldıza benziyordu, kafalarında ise bir kask bulunuyordu ve o kadar kısalardı ki 5 yaşındaki bir çocuk, bu varlıklardan uzun olabilir.

Vücutları orantılı ve kendi aralarında Çince’ye benzeyen bir dil ile konuşuyorlardı. Hiçbir şekilde bu varlıklar Rose’u tehdit etmediler aksine gülümsediler ve Rose ile iletişim kurmaya çalıştılar ve çok samimi davranıyorlardı. Rose’un topladığı çiçekleri bir anda bu varlıklar elinden alınca, Rose korktu ve oradan kaçarak uzaklaştı. Kilise’de herkes garip bir cisim konuşmasının üzerine tam 18 yıl sonra UFO araştırmacıları tarafından yeniden incelenmeye karar verildi. Olay yerine gittiklerinde UFO’nun indiği bölgede hiçbir ot çıkmadığı ve o gün ortadan bazı şeylerin kaybolduğunu buldular, bunlardan bir tanesi ise domuzdur.  

Bu olay yaşanılan bir olay ve gerçek olarak kabul edilmiştir. 63 yıl önce yaşanan bu olay Amerika Birleşik Devletleri’nin dışında yaşanmış binlerce olaylardan bir tanesidir. O zaman ki insanları bu konular hakkında fazla bilgiye sahip olmamaları ya da teknolojik aletlerin herkes de olmamasından dolayı görüklerini kayıt etmemeleri çok bir kayıptır. En azından uzaylıların insanoğluna dostça yaklaştığını bu yazımızda görmüş olduk.