Bilim Uzay

UZAYLILAR GÖNDERDİĞİMİZ MESAJA CEVAP VERDİ! İLK TEMAS GERÇEKLEŞTİ!

Koskoca evrende, yalnızca insanoğlunun varlığını sürdürdüğünü ve evrenin tek Hâkimi olarak yaşadığımıza mı inanıyorsunuz? Belki de en çok merak edilen konu, koskoca evren de yalnız olup olmadığımızdır. Acaba bu evrende insanoğlundan başka yaşayan varlıklar var mıdır? Eğer var ise bu varlıklar bizden zekiler midir? Bilim dünyasında bu konu her zaman tartışılmıştır.

 Bu konuda ünlü Astrofizikçi Neil theGrasse Tyson; Kesinlikle uzaylılar yoktur diyen kişilere her zaman şu cevabı vermiştir. Eğer ki uzayda yaşam olmadığını iddia ediyorsanız, Okyanus’a bakarak, balinaların da var olmadığını da söyleyebilir misiniz demiştir.

 Tüm insanlığın merak ettiği konu ise Uzay’da yaşam var mıdır? ve Bizden haberdarlar mı?

 İnsanoğlunun kafasında hep bu sorular merak konusu olmuştur. Artık uzaylıların var olduğunu neredeyse tüm dünya ve bilim adamları kabul etmiş ve Uzaylılar ile temas kurmaya çalışmaktadır.

 Dünya üzerinde binlerce UFO görüntüleri var, tabi ki bunların birçoğunun sahte olduğu açıklanmıştır fakat bazı videoların gerçek olduğunu, hükümet de biliyor fakat insanlığın gerçekleri öğrenmemesi için yalanlanıyor ve üstününü kapatmaya çalışıyorlar. Birçok savaş pilotu ve astronotların uçuş sırasında tanımlayamayan cisimler ( UFO ) gördüğüne dair ciddi itirafları vardır.  

 Carl Sagan, 1974 yılında Porto Riko’da bulunan Arecibo Teleskobu ile uzaya NASA’nın hazırladığı ikili sistemde bir kod gönderdi. Bu kodlar İnsanlar ve üzerinde yaşadığımız Dünya hakkında bilgiler yer alıyordu. Bu kodlar gönderildikten tam 27 yıl sonra Carl Sagan’ın gönderdiği kodun bir benzeri geldi.

 Carl Sagar’ın gönderdiği kodun içinde ondalık figürler, hayatı oluşturan elementler, DNA zinciri ve yapısı gibi insana özgü özellikler vardı. Karşı taraftan gelen mesaj ile neredeyse aynı hesaplamalar vardı. Ancak bazı farklılıklar da vardı, Onlardaki temel element silikon olarak belirtilmiş fakat insanlıkta ise temel element karbondur.

 Bizim iki zincirli DNA’mıza karşı onların DNA zinciri ise üç zincirliydi.

Boylarını yolladıkları mesajda ise ortalama 130 cm olarak belirtmişler, nüfusları ise 23 milyar civarında olduğu da mesajda yer almaktadır.  Gelen mesajın tüm detayları bunlardır.

 

Kaynak: https://www.youtube.com/user/kemalgezer5 Daha fazla bilgi için kanalı takip edebilirsiniz.