Bilim Uzay

ZAMANDA YOLCULUK YAPAN SERGEİ PANAMARENKO!!

Olay yeri Rusya, Adamın ismi Sergei Ponamarenko. Sergei sokakta on katlı bir binaya şaşkınlıkla izlerken, yoldan geçen bazı kişilerin dikkatini çekti ve olayın gizemi de işte burada başlıyor.

           

Sergei Ponamarenko, karşılaştığı insanlara kafası karışık bir şekilde adres sormaya başladı fakat kimse bu yerlerin nerede olduğuna dair hiçbir fikre sahip değildi. Yerel polisler olay yerine geldi ve adamın tarif ettiği yerlerin adreslerini alarak, adamın anlattığı yeri bulmaya çalıştılar fakat böyle bir yerin olmadığını fark ettiler.

 Sergei, bu sefer hangi yılda olduğunu sorar ve polisler 23 Nisan 2006 yılında olduklarını söylerler fakat Sergei’in verdiği cevap ilginçtir; Olamaz bu imkânsız der. Yerel polisler üzerindeki eski kıyafetler ve elindeki antikacılarda bile zor bulunabilen bir fotoğraf makinesi olan bu garip adamın, kimliğini görmek isterler. İşte o zaman polisler konunun düşündüklerinden daha derin olduklarını anlarlar çünkü kimlikte ilginç bir şekilde 1932 yazıyordu. Polisler adamı Psikiyatri bölümüne götürmeye karar verirler

 Psikiyatri sekreterinin söylediklerine göre; Çok tuhaf giyinmişti genel olarak oldukça endişeliydi, Telefonum çaldığı sırada hayatında ilk defa cep telefonu görmüş gibi bakıyordu ve o an bize çok zor bir hasta getirdiklerini anladım.

 Psikiyatri ile görüşen Sergei en son 23 Nisan 1958 yılında olduğunu söyler. Halbuki şuan tarih 23 nisan 2006’dır. Psikiyatri ona en son hatırladıklarını sorduğunda, gizemli gerçekler biraz daha ortaya çıkamaya başlar. Sergei’in en son hatırladığı, fotoğraf çekmek için dolaşmaya çıktığı sırada gökyüzünde parlayan bir takım cisimler gördüğünü ve ışığın git gide daha da parladığını söyledi ve inanmıyorsanız fotoğraf makinesindeki filmlere bakabilirsiniz der.

 Sergei’in fotoğraf makinesinden çıkan fotoğraflar gerçektende 1958 yıllarında çekilmişti ve onun bir zaman yolcusu olduğunu büyük ölçüde doğruluyordu, Psikiyatri, bu gizemli adamı kontrol amacıyla kliniğe katma kararı alır fakat bu gizemli adam bir süre sonra yüksek korumalı klinikten kaçar ve izine bir daha rastlanmaz.